Cinque Terre

Hakan Akgül, 1996 yılının soğuk bir Şubat gününde İstanbul'da dünyaya geldi.

Okul hayatına başlayana kadar her şey oyundan ibaret olsa da okul ile birlikte bildiği dünya da değişmeye başladı. Bilgisayar ve yazılım dünyasına olan ilgisi de bu zamanlarda başladı. İlkokul sıralarındayken bir gün bilgisayar öğretmenine merak ettiği bir soru yöneltti. Aldığı cevap Hakan Akgül'ü hiç tatmin etmemiş, aksine daha da meraklandırmış olmalı ki tam olarak o anda hayatının hangi alanda çalışarak devam ettirmek istediğine karar vermiş oldu.

Halkalı Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nde, Bilişim Teknolojileri bölümüne "son yedek" olarak yerleşen Hakan Akgül için bilgisayar dünyası, kapılarını ardına kadar açmış ve o günden sonra da kapamaya hiç niyeti olmamıştı.

Hakan Akgül üniversite maratonuna, Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde 1 yıl geçirerek başladı.
Ardından yatay geçiş ile İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığında devam ederek önlisans eğitimini burada tamamladı.
Yetti mi? tabii ki de hayır! "Bunun bir de dikey geçişi varmış." diyerek kolları DGS ye hazırlamak için sıvadı.

En büyük hayali olan Bilgisayar Mühendisliğine yerleşememiş olsa da şuan da halinden memnun bir şekilde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi'nde (BÖTE) Lisans eğitimininden mezun oldu. Belki de farkında olmadan bu yolculuğa başlamasında ona öncülük eden ilkokul bilgisayar öğretmeni gibi bir bilgisayar öğretmeni olmak için dirsek çürütmekte...

Kim bilir, belki de başka bir zamanda başka bir yerde tekrar karşımıza çıkabilir. Ne de olsa Hakan Akgül.
Sorularınız varsa sizi şöyle alalım.


>